Viduskurzemes pamatskolas – attīstības centra nodibinātais SMU „Jaunais amatnieks” kopā ar Rīgas Krēslu fabriku uzsāk ergonomisku krēslu ražošanu Latvijas skolām

Šī gada 4. decembrī plkst 11:00 Viduskurzemes pamatskolā – attīstības centrā Pelču pagastā, Kuldīgas novadā notiks atklātā nodarbība, kurā SMU „Jaunais amatnieks” iesaistītie skolēni – bērni ar garīgās attīstības traucējumiem, tiks apmācīti krēsla detaļas izgatavošanā. Apmācību nodrošinās Rīgas Krēslu fabrikas darbinieki. Atklātajai nodarbībai aicināti pievienoties visi interesenti un mēdiji. Savu dalību lūdzams paziņot laikus rakstot uz e-pastu info@skolai.lv vai zvanot T.20003218.

2019.gada janvārī, Viduskurzemes pamatskolas- attīstības centrā, direktorei Inārai Oļenai, iepazīstoties ar Rīgas Krēslu fabrikas (RKF) produkciju, radās iespēja realizēt savu ideju – iesaistīt bērnus ar īpašām vajadzībām ergonomisku krēslu ražošanā. Šāda sadarbība palīdzētu mainīt sabiedrības uztveri un parādīt, ka bērns ar garīgās attīstības traucējumiem var palīdzēt ar savu darbu radīt ergonomisku vidi saviem vienaudžiem skolās.

Viduskurzemes pamatskolas- attīstības centrā mācās 213 skolēni ar garīgās attīstības traucējumiem. Pēc pamatskolas programmas apguves, ir iespēja iegūt 1. līmeņa profesionālo kvalifikāciju 3 arodprogrammās: galdnieka palīgs, pavāra palīgs vai mežstrādnieks. Tomēr, lai gan audzēkņi veiksmīgi nokārto kvalifikācijas eksāmenus un ir apguvuši darba prasmes, integrēties darba tirgū ir lielas problēmas.

Ideja par ergonomisku krēslu ražošanu Inārai Oļenai radās jau 2015. Gadā, kad direktore mācījās sociālās uzņēmējdarbības akceleratora New Do(o)r  organizētajos kursos. Kursu laikā katram dalībniekam bija jāizstrādā projekts savas problēmas risināšanai. Ināras definētā problēma – skolas absolventu grūtības pēc skolas absolvēšanas integrēties darba tirgū.

Kursus absolvējot Ināra izstrādāja  projektu, ar kuru vēlējās risināt vienlaicīgi 2 problēmas –  ražojot ergonomiskus krēslus, mazināt skoliozes straujo izplatību Latvijas izglītības iestādēs un nodrošināt absolventu sekmīgu iekļaušanos darba tirgū. Patiesībā – vēl vienu ļoti būtisku lietu – mainīt sabiedrības attieksmi pret cilvēkiem  ar īpašām vajadzībām Latvijā. Projekta devīze: Mēs nākam mainīt pasauli,  – cilvēki ar GAT nenāk, lai lūgtu palīdzību sabiedrībai un pabalstus pašvaldībai, bet nāk – lai palīdzētu saviem vienaudžiem augt fiziski veseliem.

Kopš projekta izstrādāšanas pagājuši jau 4 gadi un ir pienācis laiks idejai piedzīvot realizāciju. Skolā nodibināts SMU “Jaunais amatnieks”, kurā iesaistīti 5 skolēni. Viņu uzdevums –  ražot detaļas ergonomiskajiem krēsliem. Šo lielisko iespēju deva Rīgas krēslu fabrika.

Rīgas Krēslu fabrika ir izstrādājusi skolēna krēslu, kas atbilst dinamiskam un radošam mācību procesam – „TIP” krēsls. “TIP” krēsls ir kā INSTRUMENTS mācību uztveres uzlabošanai. Tas nodrošina atbrīvotu sēdēšanu lekcijveida mācību stundās, kas ir atbilstošāka no ergonomijas viedokļa par tradicionāli pazīstamo, statisko. Krēsla forma ir veidota ņemot vērā pēdējā laika atziņas ergonomijas jomā. Atzveltne nodrošina jostas vietas atbalstu, saglabājot pareizo S-veida mugurkaula izliekumu. Skolēns var brīvi izvēlēties katras darbības specifikai piemērotāko un ērtāko pozu – vai tā būtu rakstīšana, lasīšana, klausīšanās vai komandu darbs.

Rīgas Krēslu fabrika jau kopš 1999. gada ražo speciāli konstruētus, ergonomiskus darba krēslus. Uzņēmuma pārliecība vērsta uz krēslu lietotāju labsajūtu un veselību. Komplektējot krēslu modeļus, fabrikas speciālisti izvēlas vienīgi kvalitatīvus mehānismus un izturīgākās detaļas. RKF kā vietējā ražotāja priekšrocība ir pilns serviss – tiek nodrošināta ideāla kvalitāte visā krēsla kalpošanas laikā, rūpējoties par krēslu, kā garantijas, tā arī pēcgarantijas laikā.

Kontakti:

 

SIA “Rīgas Krēslu Fabrika”

Adrese: Brīvības iela 177, Rīga

  1. 29404986 e‐pasts: info@rkf.lv

FB / rigaskreslufabrika

IG/ rigaskreslufabrika

 

Viduskurzemes pamatskola – attīstības centrs

Adrese: Saules Stari, Pelču pagasts, Kuldīgas novads

Telefoni: 63326138, 20371597

e-pasts: pelci_sk@kuldiga.lv

mājas lapa: www.pelcuskola.lv