CFLA: Ventspils dienas aprūpes centra “Cimdiņš” jaunās mājas

Ventspils pilsētas pašvaldība, realizējot Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektu “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Ventspils pilsētas pašvaldībā”, atjaunoja  un pārbūvēja Ventspils vecpilsētas ēku Kuldīgas ielā 4 un labiekārtoja teritoriju, lai radītu infrastruktūru jaunam dienas aprūpes centram ar divreiz plašāku platību nekā iepriekš  – 373 m2.

“Cimdiņa” vadītāja Ieva Sāmīte: “Ar vārdu “Cimdiņš” Ventspilī saprot bērnus, jauniešus, tagad arī pieaugušos – cilvēkus ar īpašām vajadzībām. Visbiežāk mūsu klienti ir bērni un jaunieši ar smagiem funkcionāliem traucējumiem. “Cimdiņa”  jaunās mājas ir izveidotas 95 klientiem – 55 bērniem un 40 personām ar garīga rakstura traucējumiem virs 18 gadiem. Dienas centrs ietver ļoti plašu pakalpojumu klāstu – ir gan attīstošās nodarbības, gan atbalsts vecākiem, gan psiholoģiskais atbalsts,mēs arī palīdzam noformēt invaliditāti, jo tas nav viegls process. Mēs darbojamies un interesējamies par visu, kas saistīts ar mūsu klientiem. Bez šī projekta nebūtu mums šāda māja, kas ir šobrīd – joprojām neredzu citu finanšu iespēju, kurā mēs varētu startēt, lai tiktu pie tik krasām izmaiņām.”

 

Vairāk par projektu – esfondi.lv.  

Jaunajās un skaistajās “Cimdiņa” telpās sociālie pakalpojumi gan bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, gan pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem tiek sniegti projekta “Kurzeme visiem”  ietvaros.

Informācija pārpublicēta no CFLA mājas lapas: https://www.cfla.gov.lv/lv/jaunums/ventspils-dienas-aprupes-centra-cimdins-jaunas-majas