Delfi.lv: Audžumammas veiksmes stāsts: bērni daudz paņem, bet daudz dod arī pretī

Portāls Delfi raksta par audžuģimeni un tās pozitīvo pieredzi, pieņemot savā ģimenē audžudēlu. Pāris nolēma kļūt par audžuģimeni, jo pašiem jau bija savs bērns un uz adoptēšanu jāstāv ilgi rindā. Viņi apzinājās, ka bērnunamos ir bez aprūpes palikuši bērni, un vēlējās kādam palīdzēt tur nebūt.Kad lēmums bija pieņemts, viņi devās uz bāriņtiesu, solīti pa solītim savāca visus nepieciešamos dokumentus, un izgāja atbalsta programmas “Plecs” organizētās audžuģimeņu apmācības. “Pēc apmācībām nokārtoja eksāmenu, un bāriņtiesa viņiem piešķīra audžuģimenes statusu. Kad statuss bija saņemts, ģimenei sāka piedāvāt bērniņus. Piedāvājumu par audžudēlu ģimene saņēma caur “Plecu”.

Ģimenes nākotnes plāni atkarīgi no bāriņtiesas lēmuma par to, vai puisītis atgriezīsies savā bioloģiskajā ģimenē. Ja tas nebūs iespējams, Zane apgalvo, ka viņas ģimene labprāt zēnu paturēs pie sevis. “Mēs pie viņa esam ļoti pieraduši, un viņš pie mums ir ļoti pieradis. Viņš mums ir ļoti mīļš, un, protams, negribu, lai bērnu vairs tā mētā apkārt,” skaidro audžumamma. Ja zēns tomēr atgriezīsies savā bioloģiskajā ģimenē, Zanes ģimene turpinās savu misiju un ņems pie sevis kādu citu bērnu.

Visu stāstu lasiet portālā Delfi: https://www.delfi.lv/calis/jaunumi/audzumammas-veiksmes-stasts-berni-daudz-panem-bet-daudz-dod-ari-preti.d?id=50805803