La.lv: Atklāta Baltijā pirmā kafejnīca, kurā lielāko daļu pienākumu veic cilvēki ar invaliditāti

Rīgā atklāta pirmā kafejnīca Baltijā, kurā lielākā daļa personāla ir cilvēki ar īpašām vajadzībām. Lai gan Eiropā šāda tipa kafejnīcas jau darbojas, Latvijas kontekstā uzņēmums noteikti ir unikāls.

Turpmāk “RB Cafe” ik dienu taps kafija un gardi konditorejas izstrādājumi, kurus savām rokām gatavos un pasniegs apņēmīgi cilvēki ar intelektuālas attīstības vai funkcionāliem traucējumiem.

Lauž stereotipus par invaliditāti

Ne velti jaunatvērtās vietas devīze ir “īpaša vieta, īpašiem cilvēkiem”. Jo patiesi – nelielajā, bet mājīgajā kafejnīca Bruņinieku ielā valda īpaša atmosfēra.

Tajā darbojas deviņu cilvēku komanda, no kuriem seši ir invalīdi – sirgst ar intelektuālās attīstības traucējumiem, funkcionālām vai garīga rakstura problēmām.

Lai viss noritētu pēc iespējas raitāk un ērtāk, šiem darbiniekiem palīdz profesionāls konditors, sociālais darbinieks un atsaucīgais kafejnīcas vadītājs, kas ir arī idejas autors – Māris Grāvis.

“Esam radījuši vietu, ar kuras palīdzību vēlamies pierādīt apkārtējiem, ka arī cilvēki ar invaliditāti var integrēties darba tirgū un strādāt,” akcentē biedrības “Rūpju bērns” valdes priekšsēdētājs M. Grāvis.

Atverot kafejnīcu, viņš lauž stereotipus un aicina arī citus darba devējus sekot viņa piemēram, jo arī cilvēki ar īpašām vajadzībām var būt ļoti noderīgi darba tirgum. Īpaši mūsdienu situācijā, kad viscaur Latvijā uzņēmēji izjūt akūtu darbaspēka trūkumu.

Viss rakstu lasiet: www.la.lv