Liepajniekiem.lv: ģimenes svētkos pateicas audžuģimenēm un aizbildņiem

Atzīmējot Starptautisko ģimenes un Mātes dienu, Liepājas pilsētas Sociālais dienests sadarbībā ar Liepājas Bāriņtiesu 11.maijā rīkoja Ģimenes svētkus audžuģimenēm un aizbildņiem no Liepājas un citām Latvijas vietām, kuri audzina vairāk nekā 100 audžubērnus no Liepājas.

Ģimenes dienas svinības šogad notika Liepājas Latviešu biedrības namā, kur sirsnīgā svētku gaisotnē tika suminātas 26 audžuģimenes un vairāk nekā 100 aizbildņi, informē Liepājas pilsētas Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone

“Ģimenes svētki, kurus jau otro gadu rīko Sociālais dienests ir kā pateicība audžuģimenēm un aizbildņiem, kuri uzņēmušies dubultas rūpes un atbildību, dāvājot savu mīlestību un māju siltumu arī audžubērniem”, atklājot svētkus, teica Sociālā dienesta direktore Linda Krasovska.

“Nekad nepagurstošā mātes mīlestība, rūpes un atbalsts ir vērtīgākās dāvanas, ko cilvēkbērns šai dzīvē var saņemt. Tās nevar nopirkt un izmērīt, bet tās var sajust un saglabāt sevī visa mūža garumā, “sveicot svētku dalībniekus, atzina Linda Krasovska.

Ģimenes sveikt bija ieradusies Labklājības ministre Ramona Petraviča, kura atzina, ka Ģimenes un Mātes dienu svinības audžuvecākiem ir vēl viena jauka tradīcija, kas Liepājas īpašo vidi vēl vairāk paspilgtina.

“Esiet lepni par to, ka Dievs tieši Jūs ir izraudzījies šai cēlajai misijai – būt vecākiem ne tikai saviem bērniem, bet arī tiem, kuriem kaut kādu iemeslu dēļ vajadzīga jūsu siltā sirds. Mēs neesam tiesīgi nevienu nosodīt, mēs esam tiesīgi vienīgi rīkoties”, teica ministre, pateicībā noliecot galvas audžuvecāku priekšā.

Liepājas Domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš sveica visus audžuvecākus un pasniedza Domes Pateicības par uzņēmību un pašaizliedzību piecām audžuģimenēm – Andai Balandiņai, Niārai Grīnai, Ingai Vēverei, Solvitai Hornai, Edītei un Andrim Petrutiem un Kurzemes reģiona Ģimeņu atbalsta centra “Liepāja” vadītājai Gunai Krēgerei Mednei, kur īsā laikā spējusi izveidot šo centru par labāko paraugu Latvijā atbalsta sniegšanā audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem

Ģimenes kopā ar bērniem noskatījās un aktīvi juta līdzi Liepājas ceļojošā leļļu teātra izrādes “Kliņķīša piedzīvojums vai kā rūķis draugus atrada” varoņiem. Ar muzikālu sveicienu ģimenes sveikt bija ieradies arī grupas “Credo” mūziķis Guntis Veits. Bērni gāja rotaļās un izballējās kopā ar “Meža sapņu komandu”.

Raksts pārpublicēts no portāla liepajniekiem.lv. Plašāka reportāža ar fotogrāfijām no pasākuma pieejama: https://www.liepajniekiem.lv/zinas/sabiedriba/gimenes-svetkos-pateicas-audzugimenem-un-aizbildniem-234825