Lsm.lv: Petraviča: Aprūpes institūcijās Latvijā šobrīd atrodas vairāk nekā 700 bērni

Aprūpes institūcijās Latvijā šobrīd atrodas 705 bērni, no kuriem tikai puse ir juridiski brīvi, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja labklājības ministre Ramona Petraviča (“KPV LV”).
 
Ministre uzsvēra, ka vēl 2016. gadā aprūpes institūcijās Latvijā bija 1216 bērni.
 
“Visi šie bērni nav juridiski brīvi. Apmēram puse ir bērnu, kas nav juridiski brīvi. Lai samazinātu bērnu skaitu, kas nonāk aprūpes institūcijās, no pagājušā gada ir ieviests jauns pabalstu veids adoptētājiem. Audžuģimenēs bērnu skaits pieaugtu,” stāstīja Petraviča.
 
 

KONTEKSTS:

2018. gada oktobrī noteikti ierobežojumi, kas neļauj ārvalstu adoptētājiem adoptēt bērnus no audžuģimenēm, izņemot gadījumu, ja ārvalsts adoptētājs ir bērna radinieks.

Labklājības ministrija iepriekš bija aplēsusi, ka puse bērnu, kuri nonāca adopcijā uz ārvalstīm, bija no audžuģimenēm, otra puse – no institūcijām. 2017. gadā uz ārvalstīm adoptēja 62 bērnus, 2018. gadā – aptuveni 40.

Sižets pārpublicēts no portāla Lsm.lv. Raksts pieejams: https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/petravica-aprupes-institucijas-latvija-sobrid-atrodas-vairak-neka-700-berni.a343586/

Leave a Reply

Your email address will not be published.