NRA.lv: Latvijā reģistrēti 530 bērnu ar autiska spektra traucējumiem

Laikraksta Nra.lv portāls raksta par Latvijā reģistrētajiem bērniem ar autismu un viņiem pieejamajam atbalsta iespējām. Šobrīd Latvijā reģistrēti 530 bērnu ar autiska spektra traucējumiem. Pasaules statistika liecina, ka vidēji 0,7 procenta punktiem no cilvēkiem populācijā ir autisma spektra traucējumi, tāpēc, ņemot vērā bērnu skaitu, 2017. gadā Latvijā vajadzētu būt ap 2000 bērnu līdz 18 gadiem ar autismu, taču 2017. gada beigās reģistra uzskaitē bija tikai 530 bērnu. Viens no iemesliem ir ierobežota diagnostikas pieejamība gan augsto izmaksu, gan speciālistu trūkuma dēļ.

Atbalsts šādiem bērniem ir pieejams Bērnu slimnīcas Autisma kabinetā, kur atbalsta iespējas ir papildinātas ar bezmaksas praktiskām nodarbībām bērnu ar autiskā spektra traucējumiem vecākiem. Bērnu slimnīcas fonds pagājušajā gadā ir nodrošinājis bezmaksas diagnostiku 47 bērniem, kā arī iespēju saņemt nepieciešamo terapiju 58 bērniem. Kopumā Bērnu slimnīcas fonds bērnu ar autismu atbalstam 2018. gadā ir iztērējis teju 110 000 eiro.

Plašāk lasiet NRA.lv rakstā:  https://nra.lv/veseliba/270044-latvija-registreti-530-bernu-ar-autiska-spektra-traucejumiem.htm