<Atpakaļ

Projekta ietvaros, lai vairotu empātiju un izpratni par bērniem un jauniešiem, kurus neaudzina viņu bioloģiskie vecāki, organizējām trīs integrējošas nometnes bērniem un viņu ģimenēm un ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem. Nometnes palīdzēja savest kopā potenciālos aizbildņus, adoptētājus un audžuģimenes ar ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem un jauniešiem.

Vairāk par nometni

“Ar saules spēku sirdī” (2021. gada 20. – 22. augusts)

Šī gada vasaras izskaņā no 20. – 22.augustam Talsu novada Mērsraga pagasta Upesgrīvā integratīvā nometnē tikās Kurzemes reģiona ģimenes, kuras ir apsvērušas iespēju kļūt par aizbildņiem, adoptētājiem vai audžuģimenēm, un bērni no sociālās aprūpes centriem. Kopā 30 nometnes dalībnieki  – sešas potenciālās audžuģimenes, tai skaitā deviņi pieaugušie un 13 bērni (vecumā no 2 līdz 16 gadiem), un astoņi  bērni no sociālās aprūpes centriem vecumā no 12 līdz 17 gadiem aizvadīja trīs aizraujošas dienas dažādās kopīgās aktivitātēs, uzlabojot saskarsmes un sociālās sadarbības prasmes, attīstot radošās un intelektuālās spējas un iepazīstot savu potenciālu un tā īstenošanas iespējas.

Nometnē dalībnieki darbojās gan kopā, gan tika organizētas arī atsevišķas nodarbības bērniem un pieaugušajiem.

Vairāk par nometni

“Krāsu ekspedīcija” (2018. gada 27. – 29. jūlijs)

Nometnes mērķis bija neformālā atmosfērā iepazīstināt potenciālās audžuģimenes, aizbildņus un adoptētājus ar ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem un jauniešiem, kuri saņem ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju pakalpojumus, un tajā kopumā piedalījās 40 dalībnieki, tai sakitā 10 uzņemošās ģimenes.

Nometnē dalībnieki izpaudās kopējā dejā, dziesmā, rokdarbos, eksperimentos, dažādās sporta aktivitātēs un nakts pārgājienā. Meitenes tika lutinātas skaistumkopšanas meistarklasē, kamēr puiši devās pārgājienā pa mežu, veicot dažādus saliedēšanās uzdevumus un pārbaudījumus. Patiesas sarunas noritēja vakaros pie ugunskura.

Vairāk par nometni

„Šurum-burums 2018” (2018. gada 17. – 21. jūlijs)

Nometnes mērķis bija radīt vidi, kurā aizraujošā atmosfērā kopīgi darboties bērniem un viņu ģimenēm un ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem un jauniešiem un tajā kopumā piedalījās 45 dalībnieki.

Nometnes dalībnieki, tai skaitā 9 uzņemošās ģimenes, apguva aktiermeistarību pie aktiera Ērika Vilsona, aktīvi darbojās deju meistarības darbnīcā, zīmēja uz zīda un veidoja dārza lampiņas. Savukārt savu veiklību un komandas saliedētību dalībnieki pārbaudīja lāzertagā un cietā rieksta pārbaudījumos, kā arī devās ekskursijā uz Liepāju, baudīja brīvdabas kino vakarus, nakts pārgājienu un ballīti. Nometnes noslēgumā bija skatāma radošo darbu izstāde, dejas priekšnesums un tika demonstrētas jaunās aktiermeistarības prasmes.