<Atpakaļ

Projekta ietvaros organizējām izglītojošus pasākumus, lai paplašinātu sabiedrības redzesloku un izpratni par bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, mazinātu dažādus sabiedrības stereotipus, sniegtu padomus ikdienas saskarsmē.

Vairāk par pasākumiem skolēniem

Izglītojoši pasākumi skolēniem “Komunikācija ar cilvēkiem ar invaliditāti” (2022.gada decembris – 2023.gada maijs)

Lai veicinātu izpratni par cilvēkiem ar invaliditāti un viņu iekļaušanos sabiedrībā, līdz 2023.gada maija beigām Kurzemes reģiona vispārizglītojošās mācību iestādēs Kurzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta “Kurzeme visiem” ietvaros norisinājās izglītojoši pasākumi 4. un 5. klašu skolēniem. Kopumā 75 pasākumi “Komunikācija ar cilvēkiem ar invaliditāti” notika 34 mācību iestādēs, aptuveni 1200 Kurzemes reģiona skolēnu un viņu skolotāju sniedzot iespēju interaktīvā veidā uzzināt vairāk par bērniem ar funkcionāliem traucējumiem (FT), cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem (GRT) un komunikāciju ar viņiem. Pasākuma ietvaros bērniem bija arī iespēja satikt un iepazīt cilvēkus ar invaliditāti – paralimpisko spēļu čempioni Diānu Krūmiņu (bij. Dadzīti), A.Kalnozola romāna “Kalendārs mūs sauc” galveno varoni Oskaru Petroviču, kā arī Anniju Kļaviņu, kura iedvesmo citus ar savu pozitīvismu un mīlestību pret dzīvi. 

Vairāk par apmācībām

Apmācības vispārējo pakalpojumu sniedzējiem par saskarsmi ar bērniem ar funkcionāliem traucējumiem (2020.gada oktobris – 2021.gada jūlijs)

Kurzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta “Kurzeme visiem” ietvaros organizētajās apmācībās par saskarsmi ar cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem (GRT), bērniem ar funkcionāliem traucējumiem (FT) un bērniem ārpusģimenes aprūpē savas zināšanas papildinājuši kopumā 239 kurzemnieki. Apmācību ciklā – vienās klātienes apmācībās un sešās tiešsaistes apmācībās – piedalījās dažādu vispārējo pakalpojumu sniedzēji, piemēram, izglītības iestāžu darbinieki, bibliotekāri, kultūras darbinieki, tirdzniecības un pakalpojumu jomā strādājošie, kā arī citu institūciju darbinieki, piemēram, policisti, bāriņtiesu darbinieki. 

Vispārējo pakalpojuma sniedzēju apmācības par viņu lomu deinstitucionalizācijas procesā un situācijām, ar kādām varētu saskarties attiecībā uz cilvēkiem ar GRT, bērniem ar FT un bērniem no ārpusģimenes aprūpes, rīkoja  biedrība “Rīgas pilsētas “Rūpju bērns”, Nodibinājums “Latvijas Bērnu bāreņu fonds” un Profesionālo audžuģimeņu apvienība “Terēze” sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta “Kurzeme visiem” komandu un Labklājības ministriju.