Santa.lv: Roberts Ķīlis par vīriešu F33* jeb depresiju

Vīrieši neraud. Tā nav taisnība. Antidepresanti domāti galvenokārt sievietēm. Nav taisnība. Depresiju var pārvarēt, vienkārši saņemoties, – nav taisnība. Depresija nav vājība vai slikts garastāvoklis, bet slimība – līdzīgi bronhītam, sirds mazspējai vai nierakmeņiem. Ir taisnība.

Depresija ir nozīmīgs traucējums, lai funkcionētu adekvāti, līdzīgi citām slimībām. Tai ir dažādi paveidi – lielā un tā sauktā mazā, pēcdzemdību, kā stadija bipolaritātes gadījumos. Depresija ir plaši izplatīta – ir taisnība, piemēram, Francijā saskaņā ar dažiem nesen veiktiem apkopojumiem pat 21% iedzīvotāju saskārušies ar tādu vai citādu depresiju. 10% amerikāņu lieto antidepresantus.

Latvijā ir veikti vairāki sabiedrības apsekojumi, no kuriem vērts izcelt profesora Elmāra Rancāna vadīto pētījumu 2014. gadā un Dr. Jeļenas Vrubļevskas doktora darbu, kas aizstāvēts 2018. gada septembrī.  Šajos darbos ir vairākas vērtīgas atziņas. Piemēram, kopējais depresijas skarto iedzīvotāju skaits ir 8%, taču sievietes to pārdzīvo divreiz vairāk nekā vīriešu. Te gan jāsaka, ka to cilvēku skaits, kas atzīst, ka ir ar depresiju saskārušies, varētu būt krietni mazāk nekā to, kas patiešām to ir pārdzīvojuši.

Visu rakstu lasiet Santa.lv: https://www.santa.lv/raksts/ievasveseliba/padomi/roberts-kilis-par-viriesu-f33-jeb-depresiju-26711/?fbclid=IwAR2i5aMJE3ggzUaQEP4Ga5ejb21W2LoptIoA9Qe0zLjzNmmftKFMDpyDt0E