Nometnē “Ar saules spēku sirdī” tiekas ģimenes un bērni no ārpusģimenes aprūpes

Šī gada vasaras izskaņā no 20. – 22.augustam Talsu novada Mērsraga pagasta Upesgrīvā integratīvā nometnē tikās Kurzemes reģiona ģimenes, kuras ir apsvērušas iespēju kļūt par aizbildņiem, adoptētājiem vai audžuģimenēm, un bērni no sociālās aprūpes centriem. Kopā 30 nometnes dalībnieki  – sešas potenciālās audžuģimenes, tai skaitā deviņi pieaugušie un 13 bērni (vecumā no 2 līdz 16 gadiem), un astoņi  bērni no sociālās aprūpes centriem vecumā no 12 līdz 17 gadiem aizvadīja trīs aizraujošas dienas dažādās kopīgās aktivitātēs, uzlabojot saskarsmes un sociālās sadarbības prasmes, attīstot radošās un intelektuālās spējas un iepazīstot savu potenciālu un tā īstenošanas iespējas.

Nometnē dalībnieki darbojās gan kopā, gan tika organizētas arī atsevišķas nodarbības bērniem un pieaugušajiem. Ģimenēm bija arī iespēja papildināt zināšanas par bērnu uzņemšanu ģimenēs, kā arī dzirdēt pieredzes stāstus, lai iedvesmotos un palīdzētu pieņemt lēmumu.

Nometni organizēja SIA “Stieress” Kurzemes plānošanas reģiona projekta „Kurzeme visiem” ietvaros. Nometnē piedāvātās aktivitātes veicināja jaunu iemaņu apgūšanu, saskarsmes prasmju attīstību, kā arī orientēšanos uz sadarbību. Tās dalībnieki visatzinīgāk novērtējuši nometnes pedagogu un speciālistu atsaucību,  nodarbību dažādību un interesantumu, kā arī nometnes atrašanās vietu – pie jūras, kas ļāva baudīt svaigo gaisu un peldētpriekus.

Integratīva nometne tiek organizēta, lai veicinātu bērnu sociālās aprūpes centros dzīvojošo bērnu un jauniešu integrāciju sabiedrībā. Nometnē piedalās gan ģimenes ar bērniem, gan bērni un  jaunieši no sociālās aprūpes centriem. Tās norises laikā tiek veidota tāda vide, kurā dalībniekiem ir iespēja sociāli iekļauties, iepazīties un atrast jaunus draugus.