Liepājas pilsētas domes Sociālais dienests saņem bērnu atbalsta centra “Dzintari” mājas atslēgas

Aizvadītās nedēļas nogalē Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta direktore Linda Krasovska saņēma jaunās Bērnu atbalsta centra “Dzintari” mājas atslēgas Salmu ielā 53 no SIA “Būvkompānija MBR” valdes locekļa Ulda Valdmaņa. Šonedēļ sākušies pārvākšanās darbi, lai februāra beigās daļa Liepājas Bērnunama bērnu un darbinieku varētu šo māju sākt apdzīvot.
 
Māja uzbūvēta lielākoties ar Eiropas Savienības, kā arī valsts un pašvaldības finansiālu atbalstu Deinstitucionalizācijas projekta “Sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide Deinstitucionalizācijas plāna realizēšanai” ietvaros. Tajā tiks nodrošināts ģimeniskai videi pietuvināts pakalpojums astoņiem ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem vecumā no diviem līdz 18 gadiem. Centrā kopā ar bērniem pastāvīgi būs atbalsta personāls – sociālais darbinieks, audzinātājs un aprūpētāji , kuri, līdzīgi kā ģimenes locekļi, nodrošinās bērnu pieskatīšanu, mācību procesu, ārpusskolas aktivitātes, iepirkšanos, kopīgu ēst gatavošanu utt.
 
Mājā būs četras istabiņas, koplietošanas telpa, virtuve, vannas istabas, telpas darbiniekiem u.c. Liepājā šī ir pirmā energoefektīva “pasīvā” dzīvojamā māja, kuras galvenā atšķirība no parastas ēkas ir tās augstā siltumizolācijas un gaisa necaurlaidība, kas ļaus būtiski samazināt siltuma zudumus un uzturēt veselīgu klimatu. Ēka projektēta tā, lai tā vasarā nepārkarstu un ziemā neatdzistu, t.i. visa gada garumā valdītu komfortabls iekštelpu klimats. Mājas pagalmā ir āra terase, rotaļu laukums un saimniecības telpas.
 
Pārējie Bērnunama bērni līdz otras tādas pašas ģimeniskai videi pietuvinātas mājas uzbūvēšanai Kuldīgas ielā 20, kuru plānots uzsākt tuvākajā laikā, dzīvos divos izremontētos trīsistabu un vienā divistabu dzīvoklī daudzdzīvokļu mājā Viršu ielā 9/11.
 
Informācija pārpublicēta no Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta lapas Facebook: https://www.facebook.com/100069036945481/posts/250916530552910/