Lsm: Gineišu ģimenes izaicinājumi, trīs gadu laikā kļūstot par trīs meitu vecākiem

Latvijas Radio 1 žurnāliste Mairita Znotiņa ciemojas Liepājā pie Gineišu ģimenes, kurā aug trīs meitas. Par Meldras un Mārtiņa Gineišu izaicinājumu, trīs gadu laikā kļūstot par trīs bērnu vecākiem, saruna “Ģimenes studijā”. Bet pirms gada adoptētā Anna vērtē, kāda ir viņas jauniegūtā ģimene.

“Par adopciju sen sākām domāt, ka gribētu, varētu, līdz darīšanai kāds laiciņš pagāja, bija klikšķis, ka ejam un rīkojamies. Tad mēs satikām Annu,” atklāj Meldra.

“Formulas ātrumā jauna pieredze, kas ātri jāapgūst gan ar lielu meitu, jo Anna ir adoptēta, viņa pievienojās astoņu gadu vecumā. Atskatoties liekas, ka esam desmit gadus dzīvojuši. Gaidījām bērnus, kad viņi varētu parādīties, likās, ka divi varētu būt optimālais, bet trīs ir ļoti optimāli.” atklāj Mārtiņš. “Process bijis pašiem audzinošs, adopcijas gadījumā paši daudz uzzinājām gan formāli, gan ar pieredzi. Viss tā salicies, tas ir mūsu ceļš, kādu ejam. Daudzus aizspriedumus draugiem un vecākiem esam lauzuši par to, cik tas ir sarežģīti vai grūti. Protams, ir izaicinājumi, ja ģimenē ir adoptēts bērns. Katram vecumam arī savas intereses.”

“Mums ir paveicies, ka apkārt saprotoša ģimene un draugi. Nevaram sniegt padomus sarežģītās situācijas, jo gājis diezgan līgani. Tā noteikti ir atslēga un viens no galvenajiem aspektiem,” bilst Meldra.

 

Visu stāstu var noklausīties Lsm portālā: https://www.lsm.lv/raksts/dzive–stils/vecaki-un-berni/gineisu-gimenes-izaicinajumi-tris-gadu-laika-klustot-par-tris-meitu-vecakiem.a314331/