Kurzemes reģionā dzīvojošās ģimenes nododas piedzīvojumiem integratīvā vasaras nometnē

no 18. līdz 20. jūnijam projekta “Kurzeme visiem” ietvaros 12 Kurzemes reģionā dzīvojošās ģimenes ar  9 – 15 gadus veciem bērniem, tostarp ar funkcionāliem traucējumiem, piedalījās bezmaksas sociāli integrējošā vasaras diennakts nometnē “Kurzemes piedzīvojums”. Nometnes laikā ģimenēm bija iespēja piedzīvot trīs lieliskas dienas, kas bija piepildītas jaunām zināšanām un prasmēm, sevis pašatklāšanu, radošumu, jautrību, smiekliem un jaunām draudzībām.

Kā norāda nometnes rīkotāji “Palīdzēsim.lv”: “Trīs nometnes dienas ir šķietami īss laika sprīdis, taču pārliecinājāmies par to, ka trijās dienās var: iegūt jaunus draugus, gūt jaunu pieredzi, atrast, domubiedrus, iziet no komforta zonas, iemācīties jaunas prasmes un piedzīvot iespējams neizjustas emocijas!  Paldies Kurzemes plānošanas reģionam par lielisku projektu – “Kurzeme visiem”! Vienmēr uzsveram, ka Palīdzēsim.lv spēks un enerģija slēpjas brīnišķīgajos brīvprātīgajos palīgos, tāpēc liels paldies jums visiem!”

Nometnes pirmajā dienā dalībnieki iepazinās, nododoties dažādām saliedēšanas aktivitātēm. Visas ģimenes izveidoja arī mākslas kopdarbu par savu vasaru. Vēlāk vecāki piedalījās mākslas terapeita nodarbībā, savukārt bērniem bija iespēja piedalīties izglītojoši izklaidējošā fizikas eksperimentu šovā ar mācību elementiem.

Nometnes otrajā dienā ar bērniem tika veidotas krāsu smiltis, viņi arī devās pārgājienā, baudīja sportiskas aktivitātes un burbuļojās. Savukārt mammas izzināja ABA terapijas pamatus un improvizēja kopā ar Mārci Viļumu. Pēcpusdienā, saliedējot ģimenes, notika orientēšanās Pelču muižas apkārtnē, kas deva iespēju ģimenēm izzināt vietējo kultūrvēsturi un baudīt skaisto vidi.

Nometnes trešā un pēdējā diena tika pavadīta jautrās un “atsvaidzinošās” stafetēs un  radot mākslas kopdarbu. Nometne “Kurzemes piedzīvojums” noslēdzās ar ballīti, kurā nu jau par draugiem kļuvušie nometnes dalībnieki ieguva lieliskas emocijas un enerģijas lādiņu turpmākajiem darbiem un aktivitātēm.

Nomentē viesojās arī Skrundas TV komanda un aicinām caur viņu acīm ielūkoties nometnes “Kurzemes piedzīvojums” norisē!  Kā stāsta “Skrundas TV”: “Trīs piepildītas dienas ar jaunām zināšanām, prasmēm, jautrību un smiekliem. Viduskurzemes pamatskolas – attīstības centrā audžuģimenes un ģimenes ar bērniem, tostarp ar funkcionāliem traucējumiem, izdzīvoja bezmaksas sociāli integrējošo vasaras nometni “Kurzemes piedzīvojums”.”

Pateicamies Kurzemes reģiona ģimenēm par atsaucību un dalību nomentē, kā arī “Palīdzēsim.lv” komandai par nometnes organizēšanu un sadarbību!