Tomatis terapija. Deinstitucionalizācija Latgalē: pirmais stāsts

Aicinām noskatīties mūsu kolēģu – Latgales plānošanas reģiona – radīto stāstu par Tomatis terapiju un deinstitucionalizācijas sniegtajiem ieguvumiem Daugavpils ģimenēm, kurās aug bērni ar funkcionāliem traucējumiem.

Atgādinām, ka projekta ietvaros dažādi sociālās rehabilitācijas pakalpojumi tiek piešķirti, speciālistu komandai izvertējot katra bērna vispārējo stāvokli un individuālās vajadzības.

Latgalē turpinās deinstitucionalizācijas (DI Latgalē) projekta realizācija. Kopā ar sadarbības partneriem Latgales pašvaldībās mēs veidojam pamatu iekļaujošai sabiedrībai, kur bērni, kas šobrīd dzīvo sociālās aprūpes centros, varētu augt ģimeniskā vidē un bērni ar funkcionāliem traucējumiem (FT), kas dzīvo ģimenē, varētu saņemt sociālās rehabilitācijas pakalpojumus savā pašvaldībā. Savukārt pieaugušie ar garīga rakstura traucējumiem (GRT) atbilstoši savām iespējām un ar speciālistu atbalstu varēs izvēlēties dzīvot patstāvīgi un strādāt sev piemērotu darbu.

Bet kā tieši notiek projekta realizācija ikdienā? Kas saņem pakalpojumus? Ko viņi pārdzīvo un par ko sapņo? Lai atbildētu uz šiem un daudziem citiem jautājumiem, piedāvājam noskatīties pirmo video sižetu no DI Latgalē projekta stāstu cikla.

Mēs aprunājāmies ar Tomatis metodes konsultanti Lilliju Kirsanovu no A.Tomatis centra Rīgā, kura DI projekta ietvaros veiksmīgi novadīja jau ceturto Tomatis terapijas sesiju Daugavpils pilsētas bērniem ar FT. Lillija Kirsanova Tomatis metodes konsultante. Maģistra grāds veselības aprūpē, mūzikas terapijas specialitātē mākslu terapijā. Tomatis metodi praktizē kopš 2013. gada. Veic diagnostiku, veido individuālās programmas, kā arī programmas ar mātes balsi. Savā darbā izmanto dažādas pedagoģiskās un mūzikas terapijas metodes. Strādā ar Tomatis Listening Test System un Talks Up aprīkojumu. Tomatis metodi izveidoja franču ārsts un foniatrs, otolaringoloģijas speciālists Alfreds Tomatis, kas savu profesionālo darbību veltīja pētījumiem par auss un balss mijiedarbību. Tomatis metodes mērķis – uzlabot CNS (centrālās nervu sistēmas) darbību, veicinot sensorās informācijas uztveri un integrēšanu.

Kā darbojas Tomatis metode? https://youtu.be/mPp0RDYMIGk https://youtu.be/MvuBAXOqwAM