Liepajniekiem.lv: Liepājā darbu sāk astoņi sociālie mentori cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem atbalstam

Projekta “Kurzeme visiem” ietvaros apmācības pabeiguši un šonedēļ darbu uzsākuši astoņi sociālie mentori. Mentori sniegs atbalstu 16 pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem (GRT), kuras gatavojas pāriet uz dzīvi sabiedrībā no Liepājai tuvākās apkaimes Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) institūcijām 2022.gada sākumā, portālu informē Liepājas pilsētas Sociālā dienesta pārstāve Gunta Jākobsone.

Liepājā darbu sāk astoņi sociālie mentori cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem atbalstam
                 Ilustratīvs (Foto: HeungSoon from Pixabay)

Apmācību nodarbībās visas iesaistītās puses pārrunāja, kādas ir personu ar GRT vajadzības, komunikācijas spējas, prasmes un intereses. Pārejas periodā, kamēr tiks pabeigti grupu dzīvokļi, sociālie mentori apciemos šos cilvēkus institūcijās, vairāk iepazīstot vienam otru un veicinot viņu iekļaušanos sabiedrībā.

Mentori noskaidros potenciālo grupu dzīvokļu iedzīvotāju intereses, centīsies palīdzēt apgūt dzīvei nepieciešamās prasmes, veicinot patstāvīgu iemaņu, pašaprūpes un patstāvīgu prasmju attīstību caur dažādām ikdienas aktivitātēm, kā arī veidos izpratni par pieejamo atbalstu Liepājas pašvaldībā dažādās dzīves situācijās.

Plānots, ka grupu dzīvokļos divi cilvēki dzīvos kopā, katram dzīvoklim būs nodrošināta virtuve, dušas telpa, guļamistaba, kā arī visiem pieejama veļas telpa. Grupu dzīvokļos tiks nodrošināts arī atbalsta personāls.

Papildus Liepājā blakus jau esošajam Dienas centram personām ar garīgās attīstības traucējumiem tiek būvētas specializētās darbnīcas, kur cilvēki ar īpašām vajadzībām varēs arī apgūt dažādas vienkāršas darba iemaņas.

Raksts pārpublicēts no Liepajniekiem.lv portāla: https://www.liepajniekiem.lv/zinas/sabiedriba/liepaja-darbu-sak-astoni-socialie-mentori-cilveku-ar-gariga-rakstura-traucejumiem-atbalstam/