Pabeigts remonts desmit jaunajos grupu dzīvokļos Liepājā

Tikko pabeigts remonts 10 jaunajos grupu dzīvokļos Liepājā, Viršu ielā 9/11, uz kuriem Deinstitucionalizācijas projekta ” Kurzeme visiem” ietvaros līdz rudenim plāno pārcelties 15 cilvēki no Valsts sociālās aprūpes centra «Kurzeme» filiālēm «Iļģi» un «Aizvīķi», kuri ir spējīgi dzīvot patstāvīgu dzīvi. 
 
Nākamie iedzīvotāji šonedēļ pirmo reizi ieradās apskatīt jaunos mājokļus kopā ar saviem sociālajiem mentoriem un Liepājas Sociālā dienesta pārstāvjiem, izrādot lielu interesi un paužot prieku par glīti izremontētajām istabiņām, kuras vēl jāaprīko ar mēbelēm. Katrā dzīvoklī ir priekštelpa, virtuvīte, dzīvojamā istaba ar guļamzonu, duša, tualete. Projekta ietvaros Sociālais dienests šobrīd piesaistījis astoņus sociālos mentorus no SAIF Kurzemes ģimeņu atbalsta centrs “Liepāja”, kas palīdz šiem cilvēkiem pārejas periodā socializēties, pašiem sevi aprūpēt, patstāvīgi apmeklēt mediķus un citas iestādes, iepazīt pilsētu utt. Katram klientam tiek nodrošināts mentora atbalsts piecas stundas nedēļā. Grupu dzīvokļiem ir sava atsevišķa ieeja, kur nodrošināta arī vides pieejamība cilvēkiem riteņkrēslos. Grupu dzīvokļi izveidoti ES un Liepājas pašvaldības finansētā projekta “Sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide deinstitucionalizācijas plāna realizēšanai” ietvaros. 
 
Vairāk par projektu “ Kurzeme visiem” https://www.liepaja.lv/projekti/kurzeme-visiem/
 
Informācija pārpublicēta no Liepājas pilsētas domes sociālā dienesta mājas lapas Facebook: https://www.facebook.com/photo/?fbid=316142234030339&set=pcb.316143457363550