Ventspils novada Ugālē attīsta grupu dzīvokļus

Ventspils novadā deinstitucionalizācijas ietvaros noslēdzies projekts- “Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide Rūpnīcas ielā 6 Ugāles pagastā Ventspils novadā”, kur ar Eiropas reģionālās attīstības fonda atbalstu, pārbūvējot 8 dzīvokļus daudzdzīvokļu mājā, izveidoti grupu dzīvokļi. Plānots, ka pirmie iemītnieki šeit varētu pārcelties jau šī gada septembrī.

Stāsta Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks: “Mēs piedalījāmies deinstitucionalizācijas projektā, un šī projekta ietvaros mums Ugālē, Rūpnīcas ielā 6, tika izveidoti 8 dzīvokļi cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, kuri paši var sevi aprūpēt. Tika izveidotas arī servisa telpas, kur sociālajam dienestam var būt kāds aprūpētājs, kas sniedz atbalstu šiem cilvēkiem.”

Viņu papildina Inta Rudbaha, Ventspils novada Sociālā dienesta vadītāja, piebilstot: “Projekts iesākās jau 2017.gadā, kad tika aptaujāti cilvēki, lai noskaidrotu vajadzību pēc šī pakalpojuma, kā arī vajadzību pēc atbalsta kopumā. Tika saņemti 10 iesniegumi, personas ar garīga rakstura traucējumiem tika izvērtētas, un grupu mājas pakalpojums bija nepieciešams 4 personām.”

Nama pirmajā stāvā ir izremontēti 5 dzīvokļi, savukārt otrajā stāvā – 3 dzīvokļi. Tie ir arī pilnībā aprīkoti – ar mēbelēm, aizkariem un citu nepieciešamo. Pilnīgi jaunu un estētisku vizuālo tēlu ir ieguvušas arī abu stāvu kāpņutelpas. Pirmajā stāvā telpas ir piemērotas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Papildu uzstādīts arī pacēlājs, kas nodrošina piekļuvi visiem ēkas stāviem.

Šis ir nozīmīgs projekts, jo arī cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem ir jāiekļaujas sabiedrībā. Arī I.Rudbaha norāda: “Mums ir jāiet uz priekšu, lai cilvēkus ar garīga rakstura traucējumiem pieņemtu pilnībā. Viņi jau dzīvo mūsu vidū, tikai šobrīd ir radīts cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem nepieciešams sociālais pakalpojums. Šeit viņi varēs saņemt sev nepieciešamo atbalstu – būs cilvēki, kuri viņiem palīdzēs ikdienā, attīstot viņu prasmes, palīdzot meklēt darba iespējas. Tāpat arī izveidotas kopējās telpas, kur visiem grupu dzīvokļu iedzīvotājiem kopā tikties un darboties.”

Plašāka informācija Kurzemes Televīzijas sižetā:

Informācija pārpublicēta no Kurzemes Televīzijas Youtube kanāla: https://www.youtube.com/user/kurzemestv